Matrace s kokosovým vláknem mají celou řadu výhod

Matrace s kokosovým vláknem mají celou řadu výhod

I když si to mnoho lidí nepřipouští, jedním z nejdůležitějších doplňků našich životů jsou matrace. Trávíme na nich skoro třetinu života, takže bychom neměli při jejich výběru rezignovat na kvalitu a řídit se pouze finanční stránkou. V opačném případě se nám může takové chování vymstít.

Poslední dobou jsou velkým hitem hlavně matrace s kokosovým vláknem. Jsou totiž v mnoha ohledech kvalitnější než konkurence.

Skvělé nejen pro lidi s problémovými zády

Matrace s kokosovým vláknem jsou mimo jiné zajímavé i svou vyšší tuhostí. Ta rozhodně není na překážku nejen když má člověk nadváhu. Dokáže totiž poskytnout dostatečně efektivní podpěru, a tím udržet páteř ve správné poloze. Proto si tento druh matrací pořizují i zákazníci mající potíže se zády. Ovšem nejen ti.

Kokos je ideálním materiálem i pro alergiky. Dokáže skvěle cirkulovat vzduch, což zamezuje tvorbě plísní a usazování se různých parazitů a alergenů. Aby byl efekt co nejvyšší, doporučuje se navíc používat i vhodné hypoalergenní povlečení.

Jsou maximálně bezpečné

I když by se to nemělo, spousta lidí ve své posteli kouří. Nic proti tomu, ale takto je možné způsobit i požár. Mnoho druhů matrací tak už skutečně vzplálo. Žádná z nich však nebyla vyrobena z kokosových vláken. Ty jsou totiž vůči ohni maximálně odolné a jen tak hořet nezačnou.

Skvělá termoregulace

Letní měsíce jsou pro mnoho lidí za trest. Problémy přicházejí hlavně v noci, kdy by měl člověk spát, ale místo toho nemůže kvůli vedru zamhouřit oči.

Matrace s kokosovým vláknem sice nedokáží nahradit klimatizaci, ale obecně se na nich během letních veder spí mnohem lépe než na konkurenčních produktech, jelikož mají mnohem lepší termoregulační vlastnosti.

Objednávka z domova

Kdo by měl zájem o kvalitní matraci, měl by alespoň o kokosových vláknech popřemýšlet. Matrace z tohoto materiálu patří k těm nejlepším a zároveň nestojí majlant. Dají se navíc objednat z pohodlí domova, třeba v e-shopu Bazyl.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *