Jak na výběr kuchyňské linky?

Jak na výběr kuchyňské linky?

Stojíte v prázdné místnosti, která brzy bude vaší novou kuchyní? Tedy srdcem domu? Nebo před sebou máte renovaci či přímo výměnu staré nevyhovující kuchyně za novou? V tom případě je následující článek určen přímo vám.

Při výběru kuchyňské linky buďte obezřetní. Musí totiž maximálně vyhovovat vašim požadavkům. Mějte na paměti, že veškeré nezbytnosti, bez nichž se při vaření neobejdete, by měly být na vzdálenost maximálně tří kroků. Při vaření totiž často jde o čas.

Čím větší, tím lepší

V první řadě si rozmyslete, kolik místa vaše nová kuchyně zabere v půdorysu. To závisí na několika faktorech – kolik času v kuchyni strávíte a kolik osob se v ní bude pravidelně pohybovat. Kuchyni v žádném případě není vhodné poddimenzovat, byť ji bude využívat je jeden člověk. Mějte na paměti, že příliš malé kuchyně odrazují případné budoucí kupce.

Zaměřeno na rozměry

Rozměr kuchyňské linky samozřejmě musíte volit s přihlédnutím k rozměrům vaší kuchyně. Jste-li limitováni prostorem a vybíráte-li kuchyň do garsonky, panelového či činžovního domu, zřejmě se budete muset spokojit s jednořadovou rovnou kuchyňskou linkou. V rodinných domech ale bývá situace jiná. V rozlehlejších místnostech své místo rohové kuchyně, kuchyně do U či kuchyně s kuchyňským ostrůvkem.

Jaký styl?

I kuchyně by měla ladit se zbytkem vybavení vaší domácnosti. Zatímco do moderních interiérů se hodí minimalistické hladké kuchyně, v tradičních venkovních domech se však více vyjímají kuchyně rustikálního stylu.

Myslete na ergonomii

Na paměti také mějte základní ergonomické zásady, které například říkají, že dřez nepatří do rohu a varná deska by neměla být umístěna hned vedle dřezu. Problém ale nastane, budete-li chtít otevřít e dva kolmo umístěné šuplíky. Proto si se svou budoucí kuchyní nejprve pohrajte na papíře a zvažte, jaké dané řešení má klady a zápory. Nebo se obraťte na zkušeného truhláře či přímo kuchyňské studio, které návrh kuchyně připraví za vás. A na vás bude jen volba materiálu a barvy.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *