Bojí se, co s nimi na stáří bude?

Bojí se, co s nimi na stáří bude?

Možná právě teď přemýšlíte, jak pomoci své babičce či mamince, dědovi nebo tatínkovi. Možná jste to právě vy, kdo hledá pomoc. Čas je neúprosný a všichni jednou musí zestárnout. Pro někoho je představa, že zůstane „na obtíž“ svým dětem, nepředstavitelná a natolik nepříjemná, že jej velmi stresuje a nenechá jej v klidu spát. Jiní už možná své blízké nemají, a přesto potřebují podat pomocnou ruku, protože péče sama o sebe pomalu začíná být nad jejich síly. Nebo s nimi rodina zkrátka nemůže být tak často, jak by bylo potřeba, a má o své blízké strach, proto je nechce nechávat dlouho samotné. Pro všechny tyto případy je tu řešení v podobě Senior parku – komfortnější varianty domu s pečovatelskou službou.

Domov pro seniory v Liberci také získal novou alternativu v podobě Senior parku. Jedná se o bydlení se servisní službou. Tím se tak plní přání starších lidí, kteří nechtějí do domovů, a přesto potřebují pomoct s některými denními úkony. Tento typ bydlení přináší úlevu i všem starostlivým příbuzným, kteří chtějí svým blízkým dopřát to, co je pro ně nejlepší, ale sami na to nestačí.

Jako alternativa pro dům s pečovatelskou službou v Liberci vyrostl Senior park, který je koncipován přesně pro potřeby starších osob se sníženou pohyblivostí, a to včetně vozíčkářů. Jedná se o bytový komplex se samostatnými a bezbariérovými bytovými jednotkami. Ty si může každý senior vybavit podle sebe. Třeba právě tak, aby mu nový domov maximálně připomínal ten jejich původní. Zkrátka aby se tam cítil dobře. Největší výhodou pak je poskytování asistenční služby dle potřeb daného obyvatele. Takže i v případě, že by se zdravotní stav seniora zhoršil, má jistotu, že se nebude muset nikam dále stěhovat a může zůstat ve svém domově, na který si již zvyknul a kam za ním budou docházet pečovatelky a ošetřovatelky.

Senior park funguje i jako komunita. Často se zde pořádají různé kulturní a společenské akce, kterých se obyvatelé mohou zúčastnit a zpříjemnit si tak svůj den. Pořádají se zde například besedy a koncerty, ale i výlety a oslavy.

Líbí se vám to? Klidně se nezávazně zeptejte, jak to v Senior parku funguje. I stáří může být prožité bez starostí a s chutí do života.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *