Jak vybrat obuv pro zdravotní sestru?

Jak vybrat obuv pro zdravotní sestru?

Pro zdravotní sestru je velice důležité vybrat adekvátní obuv, která poskytne maximální komfort a taktéž bezpečnost během dlouhých směn v nemocnici. Zdravotní sestra má nejenže fyzicky náročnou práci, ale taktéž stráví spoustu hodin na nohou, a proto je nezbytné investovat do obuvi, která nejenže vypadá dobře, ale především naplní očekávání po funkční stránce.

Co by měla splňovat zdravotnická obuv?

Existuje hned několik klíčových faktorů, které byste měli zvážit předtím, než koupíte konkrétní pár. Zdravotnická obuv by měla splňovat několik základních požadavků.

V první řadě by měla být protiskluzová a voděodolná, protože podlahy v nemocnicích a zdravotních zařízeních bývají občas kluzké. Navíc se častokrát stane, že se na podlaze objeví nějaká kapalina. Dalším požadavkem jednoznačně je prodyšnost, protože přece jen v botách zdravotní sestra stráví i dvanáctihodinovou směnu. Prodyšný materiál zabraňuje nadměrnému pocení, zápachu nohou a vzniku plísní.

Při zkoušení je vhodné myslet i na prostor v oblasti prstů, aby se mohla noha přirozeně rozšiřovat a reagovat na tlak během dne. Stejně tak by měla zdravotnická obuv poskytnout ochranu proti ostrým předmětům a odolnost či snadnou údržbu.

Jak správnou obuv vybrat?

Zdravotní sestra by měla věnovat čas vyzkoušení několika různých párů obuvi, protože přece jen najít takové boty, které nejlépe vyhovují vašim individuálním potřebám, není jednoduché. Sesterské haleny vyberete hned podle velikosti oblečení, kdežto u obuvi je to trochu náročnější.

Doporučujeme poohlédnout se po zdravotnické obuvi, která kombinuje výše zmíněné vlastnosti s pěkným vzhledem. Podívejte se třeba do nabídky společnosti FOMI PRO, která se specializuje na prodej zdravotnické obuvi, oblečení i dalších potřeb pro zdravotní personál.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *