Nejste spokojeni s kvalitou svých vlasů? Tak ji zlepšete!

Nejste spokojeni s kvalitou svých vlasů? Tak ji zlepšete!

Vlasy jsou nedílnou součástí naší vizáže. Spolu s pletí a naším psychickým rozpoložením se podílejí na dojmu, který zanecháváme v našem okolí.

Zdravé vlasy jsou pevné, husté a lesklé. Zkrátka zdravé. Vlasy ale jsou také naším jakýmsi detektorem zdraví. Právě jejich kvalita v některých případech může být diagnostickým nástrojem schopným odhalit určitá onemocnění. Pro diagnostické účely se provádějí laboratorní testy kadeří vlasů odebíraných obvykle ze zátylku, kde vlasy rostou nejrychleji. Tato diagnostika například určí, zda v těle nedošlo k nežádoucí nerovnováze minerálů.

Z čeho se skládá vlas?

Vlas tvoří bílkovina zvaná keratin, která obsahuje velké množství síry. Podle názorů některých terapeutů síra přitahuje škodlivé i prospěšné minerály a udržuje je právě ve vlasech. Jedovaté minerální látky jako hliník, arzenik, olovo a rtuť mohou při nadměrném množství způsobovat poruchy chování. Nerovnováha minerálů ale také stojí za vznikem různých onemocnění, alergií, depresí, zažívacích obtíží a únavy.

Jak o vlasy pečovat?

zdravé vlasy vyžadují patřičnou péči. Pokud jsou dlouhé, nezbytné je jejich pravidelné kartáčování a pročesávání. A všechny vlasy je třeba podrobovat pravidelné očistě šamponem vhodným pro daný typ vlasů (jiné přípravky vyžadují suché a jiné mastné vlasy).

Jde to i bez šamponu

Mýt vlasy ale je možné i bez šamponu. Tzv. „NO POO“ metoda (od no shampoo) je oblíbená i mezi světovými celebritami. Já osobně ji už praktikuji déle než deset let. Vlasy si zkrátka myji pouze vodou. A vypadají stejně jako v dobách, kdy jsem si je myla šamponem.

Potrava pro vlasy

Říká se, že jsme tím, co jíme. Rozšířit toto pořekadlo lze i na vlasy, kterým obecně prospívá klasický vyvážený jídelníček s ovocem, zeleninou, rostlinnými oleji, vejci, rybami, luštěninami a mléčnými výrobky. Nezbytný je však i přísun minerálů, jako jsou zinek a biotin.

Vitamíny na vlasy

Doporučit lze i koncentrované vitamíny na vlasy (doporučujeme značku Bloomhair), které obsahují všechny nezbytné látky, které zdravé a husté vlasy žádají. Zamezují vypadávání i lámavosti vlasů. Důležité však je i psychické rozpoložení. Budete-li zkrátka zářit uvnitř, budou zářivé i vaše vlasy.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *