Uvažujete o laserové operaci očí?

Uvažujete o laserové operaci očí?

Brýle jsou dnes svým způsobem považovány za módní doplněk, jejich nošení tedy rozhodně není na škodu. Jsou však situace, ve kterých vám mohou být přítěží. Třeba při jakémkoliv sportu. Teď v zimě jsou také nepříjemné přechody ze zimy do tepla, kdy se brýle mlží. Čočky tyhle problémy řeší, jenže ne každému vyhovují. Nemluvě o cestování a výletech, kdy spíte třeba pod stanem. Tam se hygienické nasazování čoček řeší docela těžko. Není divu, že se lidé častokrát rozhodnou raději pro operaci.

Život bez brýlí je daleko svobodnější. Právě to lidi obvykle přesvědčí k tomu operaci risknout. Jde o běžný zákrok, při němž je riziko komplikací velmi malé, mít strach je ale přirozené. Pojďme si trochu osvětlit průběh zákroku, ať vidíte, že se není čeho bát.

Jaké vady dokáže odstranit operace očí?

Laserová operace očí je vhodná pro krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus. V dřívějších dobách mohly být kontraindikací velmi silné dioptrie či tupozrakost, dnešní technologie si ale poradí skoro se vším. Na oční klinice NeoVize úspěšně operovali například pacientku, jež měla -31 dioptrií, a pacienta s +16 dioptriemi. Pokud jste tedy o operaci uvažovali už dříve, ovšem bylo vám řečeno, že ve vašem případě není možná, dejte tomu novou šanci. Technologie pokročily.

Jak probíhá samotná operace?

Operace očí laserem se může provádět různými metodami. Všechny jednoduše mění zakřivení oční rohovky, aby optický systém oka zobrazoval předměty správně. Rozdíl spočívá pouze v tom, jak se změna rohovky zajistí. Popíšeme si dva typy bezbolestných moderních zákroků.

NeoLASIK HD®

Nejde pouze o operační metodu, nýbrž o celý balíček péče pro odstranění krátkozrakosti. Zahrnuje tedy předoperační vyšetření, konzultaci s optometristou, volbu postupu na míru, pooperační péči a doživotní záruku.

Co se týče samotné operace, nejdříve se femtosekundovým laserem na rohovce vytvoří lamela, již chirurg odklopí. Excimerovým laserem pak odpaří dioptrické vrstvy na vaší rohovce, lamelu zase přiklopí zpět a je hotovo. Operace obou očí zabere zhruba 20 minut.

Tento zákrok je asi nejoblíbenější, volí ho 96 % pacientů kliniky.

ReLEx Smile

Druhou variantou je metoda ReLEX Smile, která se řadí mezi nejmodernější a zároveň nejšetrnější varianty operací očí. Jedná se o nebolestivou, velmi precizně prováděnou operaci pomoci femtosekundového laseru VISUMAX 800, který na základě výpočtů přímo uvnitř rohovky separuje tenkou vrstvu tkáně bez jakéhokoli narušení pevnosti a stagility rohovky. Uvolněnou tkáň nakonec z oka odstraní zkušený chirurg, přičemž povrh rohovky zůstává celistvý. Při této metodě operace očí se zkracuje doba hojení a rekonvalescence je velmi rychlá.

Zdroj informací: https://www.neovize.cz/

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *