Ošklivé problémy, které mohou způsobit špatné dětské boty

Ošklivé problémy, které mohou způsobit špatné dětské boty

Pokud chcete zabránit těmto problémům, měli byste věnovat dostatek času a úsilí výběru dětských bot. Jinak to může skončit vleklými zdravotními obtížemi.

Na botách sice můžete ušetřit, nekvalitní dětské botičky ale mohou nenávratně poškodit nohu vašeho dítěte. Problémů, které se postupem času mohou vyrojit, je ale celá řada. A v následujících řádcích se na ně podíváme.

Problémy způsobené špatnou obuví

Špatné dětské bačkory je snadné vyměnit za lepší a kvalitnější. A to přitom nemusíte z peněženky vytáhnout tolik peněz. Pokud ale chcete vašemu dítěti dopřát vysoký komfort a kvalitu, sledujte signály. Jestliže se vám výběr bot nepovede, vaše dítě vám to dá najevo.

Nejčastěji si dítě stěžuje na bolest nohou. Jakmile se to stane i vám, rozhodně to neignorujte. Nejprve se ale přesvědčte, jestli nejde jen o problém způsobený těsnými punčocháči. Jestliže bude problém v malých nebo špatně fixovaných botách, víte, co máte udělat. Zaběhnout k nejbližšímu prodejci bot a pořídit tam lepší a kvalitnější vybavení.

Kdy navštívit lékaře

Špatně zvolené bačkůrky a botičky se ovšem mohou projevovat i úplně jinak. Dítě si totiž vůbec nemusí stěžovat na bolest nohou nebo nepohodlí. Velice časté jsou také problémy s páteří. Bolest páteře je totiž odrazem špatných bot, které vašemu dítěte neposkytují dostatečnou oporu. Jak tento problém řešit, když si dítě začne stěžovat na bolesti?

Odborníci radí, že byste měli nejprve prohlédnout nožičku. Zkontrolujte hlavně tvar a symetrii plosky nohy. Zdravé chodidle je obloukovitě vyklenuté, bez deformovaných prstů nebo mozolů. Jestliže si některého ze zmiňovaných problémů všimnete, neváhejte a ihned navštivte lékaře. A to i v případě, že si nejste jistí. Odborný lékař totiž dítě vyšetří a ukáže vám vhodné cviky, které tyto potíže velice rychle napraví. V případě potřeby může navrhnout i rehabilitaci nebo doporučit lepší boty ke koupi. Důležité ale je reagovat rychle. Pokud necháte dítě trpět, může to skončit vleklými zdravotními problémy.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *