Vegani, doplňte Omega 3 mastné kyseliny

Vegani, doplňte Omega 3 mastné kyseliny

Rostlinná strava je novým trendem. Udržitelným, šetrným k planetě a zdravým. Odborníci dodávají, že není nutné být 100% veganem, každá snaha jíst více rostlinných produktů než živočišných se počítá. Pokud se ale chcete do veganství pustit na plné obrátky, je třeba si hlídat některé minerály a vitaminy.

Jediné, co na veganské stravě nelze získat z potravy, je vitamin B12. Všechny ostatní minerály a vitaminy je možné dostat také z rostlin, jen musíte vědět, z jakých. Pojďme se podívat na zoubek Omega 3 mastným kyselinám.

Jako vegan můžete mít Omega 3 dokonce více

Omega 3 mastné kyseliny by měly být obsaženy v každé stravě, většina Čechů jich však přijímá nedostatek. Vyskytují se totiž zejména v rybách a kvalitním rybím oleji, které v Česku zase tak často nekonzumujeme. Tyto kyseliny mají přitom nemalý vliv na imunitní systém, jsou prevencí proti stresu, depresi, kardiovaskulárním a onkologickým onemocněním.

Vegani mohou Omega 3 mastné kyseliny získávat z chia či lněných semínek, najdete je také v některých ořeších. Omega 3 můžete kombinovat i s Omega 6, nejlépe v poměru 1:4 až 1:5. Omega 6 se pak vyskytují například v obilovinách a olejích (sójový, slunečnicový, řepkový).

Ne všechny doplňky stravy jsou vegan

Omega 3 lze samozřejmě tělu dodat i formou doplňků stravy. Jedním z nich je například Omega 3 Vegan od českého výrobce Naturvita. Ano, vegan, protože ne všechny doplňky stravy jsou veganské. Naturvita využívá Omega 3 kyseliny získané z mořské řasy, jsou tedy rostlinného původu. V jedné kapsli se nachází 650 mG oleje z mořské řasy Schizochytrium, doporučovaná denní dávka pro dospělého je tedy 1 až 2 kapsle denně.

Naturvita Omega 3 Vegan s obsahem 90 kapslí pořídíte v internetové lékárně GigaLekarna.cz.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *