Zhubněte a zpevněte postavu na rotopedu

Zhubněte a zpevněte postavu na rotopedu

Toužíte-li zlepšit vaši fyzickou kondici, posílit hýžďové, stehenní a lýtkové svaly, cvičení na rotopedu je pro vás ideální. Rotoped se postará o rychlé spalování kalorií a nabraná vánoční kila půjdou snadno a rychle dolů. Tak proč si nezapnout večer po práci “Zoufalé manželky” a hodinku u toho příjemně posilovat?

Výhody cvičení na rotopedu

“Cvičením na rotopedu posilujete hyžďové, stehenní a lýtkové svalstvo, aniž byste zatěžovali klouby. Zlepšujete svou kondici, spalujete tuky a příznivě ovlivňujete krevní oběh.”, tvrdí české servery pro zdraví.

Navíc se skvěle se odreagujete a budete mít ze sebe úžasný pocit. Navíc, pouhou minutou tréninku spálíte přibližně až pět kalorií.

Nevýhody cvičení na rotopedu

Asi největší nevýhodou cvičení na rotopedu je, že se pro vás brzy může stát nudným. Navíc partie, které posilujete, jsou pouze dolní část těla. Lékaři a trenéři proto doporučují střídat cvičení na rotopedu ještě s jiným druhem cvičení. Zkuste aerobic nebo posilovat břišní svalstvo.

Jak správně cvičit na rotopedu

Hlavní je pravidelnost tohoto cvičení. Maximálně však dvakrát až třikrát týdně. Důležité je také stanovit si své tempo a postupem času velmi jemně přidávat.

Co si na cvičení obléct

Nejlépe se vám bude cvičit v klasickém bavlněném tričku nebo tílku a krátkých, tříčtvrtečních nebo dlouhých kalhotách. Hlavní je pohodlnost, prodyšnost a volnost oděvu.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *