Lékaři bývají ke kotvičníku nedůvěřiví, tisíce spokojených konzumentů na něj však nedají dopustit

Lékaři bývají ke kotvičníku nedůvěřiví, tisíce spokojených konzumentů na něj však nedají dopustit

Rádi byste rozšířili jejich řady? Pak si vyberte některou z forem konzumace, která vám bude vyhovovat nejlépe. Kotvičník v prášku anebo v praktických předem naplněných kapslích je k dispozici všem, kteří si chtějí dopřát dostatek času na jeho konzumaci anebo naopak nestíhají a rádi by svojí dávku energie měli vždy při ruce.

Zdravá snídaně je základem celého dne

Třísloviny, saponiny, sacharidy, steroidy, ale i celou řadu vitamínů a minerálů dostanete do těla v průběhu snídaně, do které zařadíte prášek z kotvičníku zemního. Přisypat jej můžete do kaše, mísy plné müsli anebo jednoduše rozmíchat ve vodě a vypít. Z prášku z kotvičníku lze krátkým povařením v horké vodě připravit také chutný teplý nápoj. Kotvičník se postará o to, abyste se po dlouhou dobu nemuseli ukázat v ordinaci vašeho lékaře a měli dostatek síly a energie pro zvládání každodenních povinností. Kotvičník lze užívat také v kombinaci s extrakty s dalších adaptogenních rostlin, například s macou peruánskou za účelem posílení chuti na sex či s guaranou s cílem povzbudit soustředění a výdrž.

Zatněte s pomocí kotvičníku tipec podzimním depresím

Kromě zlepšení trávení a sekrece žaludečních šťáv pomůže kotvičník po ránu také zlepšit vaši náladu a předcházet vzniku depresí. Z tohoto důvodu je jeho konzumace doporučena zejména v chladnějších měsících roku, kdy tělo nedostává potřebné množství slunečního záření. Extrakt z této rostliny také účinně snižuje krevní tlak a tím pomáhá eliminovat neblahé důsledky civilizačních chorob. Kotvičník pomáhá také s hubnutím díky tomu, že urychluje odbourávání tělesného tuku. To oceníte také především na podzim a v zimě, kdy se u většiny lidí snižuje úroveň pohybové aktivity a zvyšuje se energetický příjem. Ze širšího hlediska nastává období rychlejšího přibývání na váze s rostoucím věkem obvykle okolo 40. roku. Právě v této době dochází u mužů k prvnímu masivnímu poklesu hladiny testosteronu a u žen estrogenu. Důsledkem je nejen úbytek životních sil, ale také svalové hmoty a menší chuť na sex. Pravidelná konzumace kotvičníku zemního ideálně v kombinaci s dalším adaptogenem s těmito nešvary zatočí a dopřeje vám možnost kvalitnějšího prožívání středního věku.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *