Účinné metody při léčbě rakoviny

Účinné metody při léčbě rakoviny

Moderní medicína v současnosti používá při léčbě rakoviny 3 základní metody: chirurgické operativní odstranění nádoru, chemoterapii a radioterapii, neboli ozařování. Tyto metody lze ovšem aplikovat různými způsoby, které jsou v různé míře šetrné k organismu pacienta. Jinými slovy tedy není radioterapie jako radioterapie…

Protonové centrum a protonová terapie

Protonové centrum je specializovaná klinika, jež se soustředí na moderní léčbu nádorových onemocnění. Pracoviště soustřeďuje absolutní špičky v oboru a disponuje nejmodernějším dostupným vybavením, určeným především k aplikaci protonové terapie neboli léčby ozařováním protonovým paprskem. Tato terapie je plně hrazena zdravotními pojišťovnami. Kliniku najdete v areálu pražské Nemocnice Na Bulovce, v architektonicky moderně pojaté stavbě, kde již od roku 2012 pomáhá pacientům s rakovinou. Těch zde podstoupilo léčbu už přes 6 000. Protonové centrum přitom vystihuje jak nejmodernější technické vybavení k léčbě i diagnostice nádorových onemocnění, tak i pozitivní a otevřený přístup k pacientům. Díky tomu, ve spojení s mnohaletým úsilím a nepolevující motivací, se české Protonové centrum stalo světově uznávanou a respektovanou institucí.

Světová prvenství a inovativní metody

Odvaha prozkoumávat nové možnosti, metody a způsoby léčby rakoviny vynesla české Protonové centrum mezi světovou elitu. V Praze se tak pořádají konference, školení a semináře pro kolegy z oboru z celého světa. Právě odborníci z Protonového centra jako první na světě použili nový způsob protonové léčby u rakoviny prsu a své know-how předávají i zahraničním kolegům. Do Čech se s důvěrou obrací nejen lékaři, ale i pacienti z celkem 50 zemí světa.

Jak funguje protonová radioterapie

V čem je protonová léčba výjimečná?

Lékaři z Protonového centra se shodnou na tom, že rakovinu nestačí jen “přežít”. Důležitá je také kvalita života každého pacienta, a to jak v průběhu léčby, tak i v letech po ní. Právě zachováním kvality každodenního života se mimo jiné pyšní výsledky protonové léčby. Tajemství spočívá v maximálně přesném zacílení ozařovacího paprsku, čímž se minimalizuje negativní dopad léčby na zdravé tkáně a orgány. To znamená vyšší efektivitu léčby při mnohonásobně nižším riziku vzniku nežádoucích účinků.

Nejmodernější technologie k léčbě i prevenci

Protonové centrum má k dispozici absolutní vrchol moderní technologie. Přístroje, schopné s milimetrovou přesností zacílit ozařovací paprsek, stejně jako vybavení určené k diagnostickému screeningu. Vše je navíc propojeno robotickými automatizovanými systémy, které jsou přesné, sehrané a dokonale spolehlivé. Díky aplikovaným poznatkům moderní mechaniky je navíc celá procedura bezbolestná a bez nepříjemného hluku.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *