Proč investovat do finské sauny?

Proč investovat do finské sauny?

Saunování je pro organismus velice přínosné, protože má pozitivní účinky na funkci jater, pomáhá předcházet respiračním onemocněním (jako je například i COVID-19) a uvolňuje svalové napětí. V současné době existuje hned několik druhů, přičemž velké oblíbenosti se těší především finské sauny.

V sauně teplo dosahuje až 100 °C, ovšem v kombinaci s nízkou vlhkostí, která se pohybuje okolo 20 až 30 procent, je pobyt v sauně velice příjemný. Finské sauny uvolňují svaly a stimulují očistu těla. Osvobozují mysl od veškerého stresu a napomáhají nastolit vnitřní klid.

Finské sauny a jejich přínosy

Finská sauna se doporučuje lidem s kardiovaskulárními problémy, přičemž podle mnohých výzkumů snižuje riziko náhlé srdeční příčiny i fatálních kardiovaskulárních a ischemických onemocnění. Saunování má vliv na celkové fyziologické a duševní zdraví, protože se uvnitř sauny zrelaxujete.

Finská sauna je bezpečný a účinný způsob, jak zatočit s chronickými bolestmi a únavou. Stejně tak zvyšuje vytrvalost pohybového a kardiorespiračního systému, a proto se saunování často praktikuje pro regeneraci po cvičení. Závěrem nesmíme zapomenout na to, že sauna je i metoda obrany proti různým respiračním onemocněním, má protizánětlivé vlastnosti a zlepšuje funkci cév a endotelu.

Sauny na míru jsou ideální volbou

Pokud se vám saunování zalíbilo, nabízí se vám sauny na míru, přičemž si zvolíte dřevinu, vybavení i osvětlení tak, abyste byli nadmíru spokojení. Sauna se stane nedílnou součástí vašeho života. Jednou z možností jsou finské sauny, které vypadají luxusně a elegantně, ovšem v nabídce jsou i další varianty, jako jsou parní sauny a infrasauny. Každá má nějaké přednosti.

Zajímavou alternativou jsou kombinované sauny, jež spojují více typů saun. Samozřejmě záleží i na tom, jak velký prostor máte k dispozici.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *